Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk wraz z Partnerami: Fundacją Wspomagania Wsi, Związkiem Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej oraz RURBAN Wieś-Miasto-Region zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Moja SMART wieś”.

Cel:

Umożliwienie wymiany poglądów oraz stworzenie bazy wiedzy, w której gromadzone będą przedsięwzięcia z zakresu smart villages, poprawiające atrakcyjność obszarów wiejskich. “Smart village – Inteligentna wieś” to koncepcja rozwoju obszarów wiejskich. Inteligentna, zrównoważona i innowacyjna wieś, która wykorzystuje nowoczesne technologie w celu poprawy jakości i poziomu życia jej mieszkańców.

Organizatorzy konkursu oczekują wskazania rozwiązań, w których wykorzystano nowoczesne technologie, m.in. w zakresie:

– edukacji,

– usług społecznych,

– zdrowia,

– transportu,

– energii,

– handlu,

– gospodarki odpadami,

– innych dziedzin.

Organizatorzy zachęcają do opisywania wszelkich innych inicjatyw, które sprawiają, że dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii wieś stała się bardziej przyjazna. Prace powinny mieć formę opisu lub eseju. Wskazane jest uzupełnienie prac zdjęciami, rysunkami, infografiką lub filmem. Maksymalna objętość pracy to 5.000 słów.

Kto może wziąć udział:

Konkurs skierowany jest do wszystkich osób, którym bliskie są sprawy wsi.

Zadanie uczestników konkursu:

Przygotowanie pracy na temat pomysłów i inicjatyw typu „smart”, które poprawiają jakość życia na wsi.

Terminy

Zgłoszenia do konkursu oraz prace konkursowe należy składać do 15 września 2019 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 października 2019 roku. Informacje o laureatach zostaną umieszczone na stronie internetowej organizatora.

Rodzaj wsparcia: nagroda pieniężna

Budżet programu: 19 000,00 zł

Wysokość wsparcia:

– I nagroda – 5 000,00 zł,

– II nagroda – 4 000,00 zł,

– III nagroda – 3 000,00 zł

oraz 7 wyróżnień po 1 000,00 zł

Więcej szczegółów na stronie:

http://witrynawiejska.org.pl/dziedzictwo-kulturowe/projekty/item/51059-konkurs-moja-smart-wies-opisz-jak-twoja-wies-stala-sie-inteligentna

Kontakt

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, ul. Nowy Świat 72 , 00-330 Warszawa, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biuro LGD POJEZIERZE RAZEM