W tym roku przy organizacji Dożynek Powiatowo – Gminnych, Starostwu Powiatowemu w Szczecinku partnerowała gmina Barwice. To właśnie tam w minioną sobotę (21.09) Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POJEZIERZE RAZEM miało przyjemność uczestniczyć w kolorowych i pełnych atrakcji Święto Plonów.

W sobotę 21 września odbyły się Dożynki Powiatowo - Gminne w Barwicach. Rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą o charakterze polowym na stadionie miejskim, następnie przez stadion przemaszerował kolorowy i rozśpiewany Korowód Dożynkowy na czele którego szli starostowie tegorocznych dożynek państwo Edyta Johannsen i Tadeusz Grosicki oraz rolnicy z Gminy Barwice. Burmistrz Barwic Pan Mariusz Kieling przywitał wszystkich uczestników dożynek i podziękował rolnikom za Ich ciężką pracę. Wyrazy uznania za tegoroczną pracę złożył rolnikom również Starosta Szczecinecki Pan Krzysztof Lis.

Podczas tegorocznych dożynek swoje zdolności artystyczne pokazali przedstawiciele z gmin Barwice, Borne Sulinowo, Grzmiąca i Szczecinek. Według komisji konkursowej najpiękniej zaprezentowali się przedstawiciele Gminy Borne Sulinowo. Podziękowania otrzymał również Zespół Swojacy z Sitna za występy podczas ceremoniałów dożynkowych.

Na licznych stoiskach przygotowanych przez sołectwa i stowarzyszenia powiatu szczecineckiego można było skosztować wielu potraw regionalnych, słodkich wypieków.

Podczas dożynek przeprowadzonych było wiele konkursów, najbardziej oczekiwanym dla naszej Gminy był konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy. Spośród 6 wieńców przygotowanych przez gminy powiatu szczecineckiego najpiękniejszym został ogłoszony wieniec Stowarzyszenia Kobiet Wilcze Laski. Panie zostały nagrodzone gromkimi brawami i nagrodą pieniężną w wysokości 1000 zł sponsorowaną przez Bank Spółdzielczy w Białogardzie. Kolejny konkurs na najlepszą prezentację artystyczną w gminie wygrała Kapela Borneńska z Gminy Borne Sulinowo. Zespół otrzymał nagrodę w wysokości 1000 zł sponsorowaną przez nasze Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POJEZIERZE RAZEM.

"Kolorowe Święto Plonów" - informacja na stronie powiatu szczecineckiego